Erasmus program a környezetvédelem jegyében

2019. szeptember 26. és 2019. október 4. között iskolánk tanulói holland, portugál és olasz diákokkal együtt keresték a hulladék újrahasznosításának lehetőséségét.

„A földet nem szüleinktől örököltük, hanem unokáinktól kaptuk kölcsön”, és ha ezt a földet nem elrabolni akarjuk unokáinktól, akkor különösen oda kell figyelnünk, hogy egy élhető világot adjunk nekik vissza.

A tanév kezdete óta folyamatosan gyűjtöttük a mások számára használhatatlanná, feleslegessé vált, de egy kis odafigyeléssel újra felhasználható dolgokat, többek között textilt, papírt, Tetra- és műanyag dobozokat. Az elmúlt néhány nap során tanárok és diákok szorgos munkával bebizonyították, hogy ami felesleges, az nem biztos, hogy kidobandó szemét. Meglepő, hogy rongyokból, újságpapírból, fémhulladékból ruhákat, kiegészítőket (táskát, övet, kalapot), műanyag palackokból pedig virágtartókat, sakkfigurákat lehet készíteni, de megemlíthetem a Tetra-dobozok rendkívül sokrétű felhasználását is, mindezt természetesen a teljesség igénye nélkül, hiszen az alkotásnak csak a fantázia és a kreativitás szab határt.
A hulladék-újrahasznosításban természetesen nem merült ki ennek a néhány napnak a programja. Vendégeink énekkel, tánccal kísérve mutatták be országukat, iskolájukat, és egy kis állófogadás keretében ízelítőt adtak a régiójuk gasztronómiai kultúrájukból.

Részt vettek az iskolánk által szervezett hagyományos Sportnapon, meglátogatták a Leskowszky-hangszergyűjteményt, megismerkedtek fővárosunkkal, Budapesttel. A Cifra Palotában fogadta őket Leviczky Cirill kancellár úr. Eltöltöttünk egy kellemes délutánt a Kecskeméti Fürdőben is.

Utolsó délután egy divatbemutatón ismertük meg az elkészült ruhákat.

Fashion show

A programok rendkívül jó hangulatban teltek. Mindenki új ismeretekkel, élményekkel gazdagodott. Bízunk benne, hogy a partneriskolákkal a gyümölcsöző kapcsolat még sokáig megmarad, és legközelebb is nagy örömmel fogunk találkozni egymással, esetleg vendégeink hazájában.
Köszönjük a szervezésben és a lebonyolításban részt vevő kollégáknak, hogy áldozatos munkájukkal lehetővé tették, hogy ez a néhány nap mindenki számára örök emlék maradjon.