Versenyek

Verseny felhívások, eredmények

Történelem háziverseny 2017/2018

A Kecskeméti SZC Kada Elek Közgazdasági Szakgimnáziumának történelem szakos tanárai

háziversenyt

hirdetnek az iskola tanulói között.

Pekár Erika világbajnok

Pekár Erika iskolánk 14. t osztályos tanulója  gyorsíró, gépíró és szövegszerkesztő világbajnokságon ifjúsági világbajnok lett gyorsírásból.

Megyei Történelemverseny

Döntőbe jutott tanulók névsora.

A megyei történelemverseny szóbeli döntője 2013. április 13-án, szombaton 10 órakor kezdődik a Kada Elek Közgazdasági Szakközépiskolában (6000 Kecskemét, Katona József tér 4.).

A döntőben a versenyzők ugyanabból a két – egy egyetemes és egy magyar – témából felelnek a megadott források segítségével 10-12 percig. A felkészüléshez használható szakirodalom megegyezik a második fordulóhoz megadottal.

Pesti Nikolett írt

A Katona József Könyvtár, Kecskeméti Lapok és a Europe Direct Bács-Kiskun Megyei Európai Információs Pont által meghirdetett
„Fogd meg a kezem!” újságíró pályázaton
3. helyezést ért el:

Pesti Nikolett 12. a osztályos tanuló.

Kecskemét, 2010. november 16.

Írása a tovább gombra kattintás után olvasható.

Hojsza Heni felolvasott

A Magyar Irodalomtörténeti Társaság helyi csoportja és a Kecskeméti Ifjúsági Otthon által a Katona Napok keretében szervezett
"Különös teremtő tehetség volt ezé a katonáé" című felolvasó versenyen
3. helyezést ért el:

Hojsza Henrietta Erzsébet 11. a osztályos tanuló.

Felkészítő tanára: Sárosi Gábor
Kecskemét, 2010. november 15.

2009-2010-es tanév eredményei

A legszebb eredményeket elért tanulók és felkészítő tanáraik:

Sikeres gépírók

A Nyíregyházi Főiskola Bölcsészettudományi és Művészeti Kara által szervezett
gépírásversenyen:

2. helyezést ért el
Karóczkai Balázs 11. d osztályos tanuló

4. helyezést ért el
Turkevi-Nagy Rita 12. d osztályos tanuló

7. helyezést ért el
Hörcsög Nikolett 11. d osztályos tanuló.

Díjnyertes dadogás

Tudsz dadogni? Úgy gondolod, nem nehéz? És németül dadogni? (Nem az órai felelésedre gondolok.) Pedig volt lehetőséged kipróbálni magad ebben a műfajban, mivel éppen egy német „dadogós” verset lehetett lefordítani. Igazán nem könnyű feladat! És ki lett ebben a műfajban a bajnok  az egész régióban Kecskeméttől Révfülöpig ? Egy Kadás „művész úr” : Dugár Péter (12.c) !