Pekár Erika világbajnok

Pekár Erika iskolánk 14. t osztályos tanulója  gyorsíró, gépíró és szövegszerkesztő világbajnokságon ifjúsági világbajnok lett gyorsírásból.

Ezen kívül 6. helyezést ért el szövegszerkesztésből, 25. helyezett lett gépírásból, így az összesítésben a 10. helyen végzett.
A többnapos megmérettetés során a gépírás kategóriában 30 perces másolás volt a feladat. Erika 10 770 leütésében mindössze 10 hiba volt. A szövegszerkesztésnél 10 perc állt rendelkezésre a kapott nyers szöveg korrektúrázására. Ebben a versenyszámban Erika teljesített a legjobban a magyarok között. Gyorsírásból pedig 5 perces, egyre gyorsuló ütemű diktátumot kellett rögzíteni, majd a lejegyzettekből három óra alatt szöveghű áttételt készíteni. Ez neki sikerült a legjobban az ifjúsági C kategóriában.
A VB-re a szentkirályi önkormányzat támogatásával utazott ki. Felkészító tanára: Nagyné Gál Gabriella.
A szép eredményhez gratulálunk Erikának és tanárának! További sikereket, eredményes veresenyzést kívánunk!