Nyári kéthetes nyelvtanulás

A nyári kéthetes nyelvtanulással kapcsolatban részletesen tájékozódhatnak a Tempus Közalapítvány megfelelő felületén, amin folyamatosan frissülő válaszokkal találkozhatnak.

Figyelembe véve az őszi előzetes felmérésünk eredményét, az elérhető információkat, az erőforrásainkat és az ajánlásokat, úgy döntöttünk, hogy a csoportos utazást a 9. és 11. évfolyamos diákok számára kínáljuk. A 11-esek bátran pályázhatnak egyéni utazásra is.

A csoportos utazóknak három turnust szervezünk angol nyelvterületre, turnusonként akár 55-60 fővel az Egyesült Királyság és Málta területére, a pontos várost/városokat még nem tudjuk.

• Az angol első turnus június 28-án indul és július 12-én tér haza. (+/- néhány nap) (Egyesült Királyság)
• Az angol második turnus július 12-én indul és 26-án tér haza. (+/- néhány nap) (Egyesült Királyság)
• Az angol harmadik turnus augusztus 2-án indul és augusztus 16-án tér haza. (+/- néhány nap) (Málta)

Német nyelvterületre egy turnust szervezünk.
• A német turnus június 28-án indul és július 12-én tér haza. (+/- néhány nap)

Mindegyik csoportot pedagógusaink kísérik, várhatóan szombati vagy vasárnapi indulással.
A program legpontosabb keretrendszerét nem ismerjük, de az bizonyos, hogy a programban egy akkreditált külföldi nyelviskola komplex programcsomagját kapják a diákok az ösztöndíj részeként. A nyelviskola a teljes időben teljes felelősséget vállal a diákokért. A csoportos utazás esetén kísérő pedagógusaink csupán „háttértámogatást” adnak, de nem egy homogén csoportot alkotnak a két hét során. Rendszerint szállásuk sem közös, az órák nemzetközi csoportokban valósulnak meg, a kísérő tanárokkal nem találkoznak „menetrend szerint”, csak az utazás során.

A csoportos képzést az iskola pályázza, az egyénit majd a családok, diákok. Az egyéni pályázási folyamathoz minden segítséget és tájékoztatást megadunk majd a családoknak. Annak érdekében, hogy ne legyen hátrányunk a csoportos pályázatnál, előzetesen egy saját jelentkezési felületet használunk most a diákok alapadataival. Ha szükséges lesz, kérjük majd Önöket kiegészítésre. Erre azért van szükség, mert az az iskola, amelyik előbb foglalja le a szükséges külföldi nyelviskolai kapacitásokat, helyzeti előnybe kerül. Ezért választottuk ezt a jelentkezési módot bizonytalansága ellenére is.

Az utazás, szállás, étkezés, biztosítás, napi zsebpénz költségeit fedezi az ösztöndíj, tehát minden szükségletet biztosít. Ez nagyszerű lehetőség, biztatunk mindenkit, éljen a lehetőséggel!
A folyamattal kapcsolatban tanuló időket élünk mi is. Bizonyos, hogy türelmesnek kell lennünk, hiszen a megtérülés óriási lesz. Részletesebb információval mi sem rendelkezünk, nekünk is csak annyi van, amennyi az említett honlapon elérhető.
A jelentkezési felület itt érhető el: