Megjelent a koronavírus iskolánkban

Tisztelt Szülők, Kedves Diákok!
Bizonyára értesültek arról, hogy a koronavírus (Covid-19) megjelent a Kadában is.

Egyetlen tanulóról van szó, akinek a Covid-tesztje pozitív lett. Komoly tünetei nincsenek, és múlt csütörtök (szeptember 10.) óta nem járt az iskolában. Az előírásoknak megfelelően értesítettük a területileg illetékes Járási Hivatalt, melynek határozata alapján az érintett osztály és nyolc oktató hatósági karanténba került. A karanténba került diákok és tanáraik tünetmentesek
Az iskolában megteremtettük az online oktatás feltételeit. Az érintett osztály és oktatóik zavartalanul folytatják a munkát.
Szeretném hangsúlyozni, hogy nem tudunk iskolánkban a vírus megjelenésének egyéb eseteiről.
A koronavírus-megbetegedés tüneteiről, a teendőkről a következő internetes oldalon lehet tájékozódni: https://koronavirus.gov.hu/
Amennyiben az intézményben bármilyen fertőzésre vagy a koronavírus járvánnyal kapcsolatba hozható betegségre utaló jel kerül azonosításra, a járványügyi szabályoknak megfelelően azonnal intézkedünk.
Kedves Diákok!
Fokozottan odafigyelünk a folyamatos fertőtlenítésre, ahogy tettük eddig is, de a védekezéshez és az esetleges további fertőzések elkerüléséhez szükség van rátok is. Nem győzzük hangsúlyozni az alábbiakat:
- rendszeres és alapos kézmosás, kézfertőtlenítés
- a többek által gyakran használt, megérintett felületek fertőtlenítése
- a száj, orr, szem érintésének kerülése
- lehetőség szerint megfelelő távolságtartás
- maszk előírásszerű használata
Az iskolába csak az orrot és a szájat eltakaró maszkban, kézfertőtlenítés és érintés nélküli testhőmérséklet mérés után lehet belépni!
A járványhelyzet mindannyiunktól követel bizonyos mértékű lemondást. Ti most abban a korban vagytok, amikor a pörgés, a buli, a társasági élet szinte „létfontosságú”. Ezt senki sem akarja elvenni tőletek! Én mindössze arra kérlek benneteket, hogy kerüljétek a zsúfolt tömegrendezvényeket, házibulikat.
Vigyázzatok magatokra és egymásra!
Körmöczi Bulcsú