Kassai Viktor Kecskeméten fújt

A világbajnokságon a német-spanyol elődöntőt vezető Kassai Viktor és partjelzői dirigálták azokat az ünnepi futballmérkőzéseket, amelyeket a KTE és a Kada Elek Szakközépiskola százéves fennállása alkalmából szerveztek a Széktói Stadionban. A kétszer ötven perces találkozókon meglepetésre nem az egyesület, hanem az oktatási intézmény bizonyult a jobbnak.

A Kada Elek Közgazdasági Szakközépiskola egy hónapja ünnepelte fennállásának századik évfordulóját, a KTE pedig ebben a szezonban jubilál, 1911-ben alapították ugyanis az egyesületet. Az évfordulók alkalmából stílusosan százperces focival ünnepeltek a Széktói Stadionban. A kadás diákok U 15-ösök elleni és a KTE öregfiúk tanárok elleni meccsét is Dél-afrikai világbajnokságon eldöntőt vezető Kassai Viktor és segítői dirigálták. A 35 éves játékvezető azt mondta híradónknak, szívesen tettek eleget a meghívásnak, amelyet egyfajta propagandaként is fognak fel.

A játékvezetői hármas egyébként már túl van a nyolcvan mérkőzésen, így hamarosan ők is jubilálnak. Ráadásul a sikeres trió útja nem máshonnan, mint a hírös városból indult.

A KTE U15-ös csapata 5-1-es vereséget szenvedett a jóval magasabb átlagéletkorú kadásokkal szemben. A fiatalok meccsével azonban még nem ért véget az ünnepi focidélután, a KTE öregfiúk a tanárokkal mérték össze tudásukat.

A felnőttek meccsét is a szakközépiskolások nyerték, a KTE öregfiúk 3-1-re kaptak ki.