Címlap

Határtalanul

GINOP pályázat

Alapítvány

Pénziránytű

Vízdij

Hagyományőrző közösségépítő rendezvény 2019

 

Forradalmat csinált a 10. d!

 

 

                                    Meghívó                                                      Beszámoló

Az egész napi programot az 1848/49-es forradalom és szabadságharc hagyományaira, eseményeire építettük. A kezdő program a diákok rajzaiból készült megnyitó volt. Ezekre már hetekkel korábban készültek a diákok tanórai keretek között. Bármilyen eszközt, technikát alkalmazhattak. Az elkészült alkotásokból egy diákokból álló zsűri választotta ki a legjobbakat és ők is koreografálták meg a kiállítás formáját.
 

 

Ezt követően került sor a március 15-i ünnepi megemlékezésre, ami rendhagyóra sikerült. A 10. d osztály műsora iskolánk dísztermében vette kezdetét. Itt gyülekeztek osztályonként a diákok, akik pedig nem fértek be, ők videoláncon keresztül nézték a tantermeikben. A műsor egy rövid visszaemlékezéssel indult, aztán hirtelen fordulattal átcsapott egy iskolai forradalomba. A diákok megmozgatták az egész diákságot, mindenkit levezényeltek az iskolaudvarra és beolvasták saját tizenkét pontos követelésüket. Tulajdonképpen eljátszották a saját forradalmukat. Az ötlet és a hangulat megnyerte a többiek tetszését.

   

 

A forradalmi események az iskola tornatermében folytatódtak, kicsit nyugodtabb körülmények között. Felelevenítettük a tavalyi táncházi programunkat. A programban 3 előadó is szerepelt. Először egy citera előadást hallgathattunk meg Nagy Ádám előadásában. Ezt követően került sor két tánc betanítására is Ficsór Rékának és Börönte Péternek köszönhetően. Az előadók hasonló korúak voltak, mint diákjaink így gyorsan megtalálták a hangot a résztvevőkkel. A nagy érdeklődésre való tekintettel először egy könnyebb, egyszerűbb tánccal kezdtek az előadók. Miután a jó hangulat adva volt, nehezítették a lépéseket és fokozták a ritmust. A táncház megtartása fontos része volt a programnak, hiszen a tavalyi évben már nagy sikert aratott. Jó érzés volt látni, hogy tanulóink számára egyre fontosabb a népzene szeretete, megismerése. Jóleső érzés volt látni, hogy hétköznap, egy hosszú hétvége előtt, amikor már mindenki siet haza, a diákok maguk fejlődésére, szórakozásként, használta ki ezt a jó lehetőséget és jött el néptáncot hallgatni, tanulni. A gyorsan változó rohanó világunkban fontos, hogy diákjaink megismerjék, értékeljék nemzeti hagyományaikat, értékeinket. Eléjük kell hát tárni, hogy emlékeztessük őket erre. Meg kell nekik mutatni, hogy megtartsák, megbecsüljék azt. Reméljük ezzel a nappal egy kicsit mi is hozzájárultunk ehhez!