Kada Közösségépítő Nap

Követve a hagyományokat idén is volt Kada hét az iskolában. A névadónkról elnevezett programsorozat egyik fontos eleme volt a Közösségépítő Napunk, amit a diákönkormányzatunk ötletei alapján és a diákok aktív közreműködésével valósítottunk meg.

Meghívó                                            Beszámoló

Változatos programok közül válogathattak a diákok. A regisztrációt követően részletes tájékoztatást kaptak a tanulók a programokról. Több helyszínen, egyszerre zajlottak az események. Eredetileg az iskola udvarára is terveztünk programokat, de az időjárás közbeszólt és beszorultunk az épületbe. Ennek ellenére nem mindenkit tartott vissza az esős idő. Az aulánkban a TST csoport táncbemutatójára került sor elsőként. A tornateremben először osztályok az közötti sorversenyt bonyolították le, különböző látványos, vicces feladatokkal. Voltak résztvevők, voltak szurkolók, voltak csendes szemlélődők. A sorversenyeket követően ügyességi bemutatóra került sor. Egy Parkour csapat mutatta meg tudását. A tanulók szájtátva figyelték a látványos, sokszor veszélyes ugrásokat, erőgyakorlatokat. Mindeközben a tantermekben szellemi vetélkedők zajlottak. Volt köztük keresztrejtvény és anagramma feladvány, de volt, ahol versikét kellett írni megadott szavakból, meghatározott idő alatt. A digitális világ kedvelői választhattak a népszerű honfoglaló és kahoot játékok közül. Aki nem akart szellemi tevékenységet kifejteni, azok a Just dance teremben tánctudásukat fejleszthették. A sportok kedvelői összemérhették erejüket, ügyességüket, dekázásban, hajlékonyságban, erőkifejtésben, asztaliteniszben. A közelgő húsvét sem maradhatott ki az események közül. Bekötött szemmel kellett csokitojásokat keresgélni a tantermekben. A rossz idő ellenére voltak diákok, akik kipróbálták az udvari játékokat is, bár óvatosan kellett ezeken részt venni a balesetveszély miatt. Lehetett szumózni, surf rodeózni és cash boxban pénzt gyűjteni. A legnagyobb érdeklődése a nyak – leves nevű játéknak volt. Itt ugyanis, aki jól megválaszolta a játékvezető kérdését, megpróbálhatta eltalálni egy labdával a gépezetet, amit, ha sikerült, akkor egy vízzel teli lufit eresztett az igazgató úr nyakába. A közösségi programok és aktivitást elősegítő programok mellett hangsúlyt fektettünk arra is, hogy tájékoztassuk a fiatalokat az önkéntesség fontosságáról, a civil szervezetek munkájáról. Ezt az Új Nemzedék központ Munkatársai vállalták magukra. A napot közös táncolással és a BarIsOn együttes koncertjével zártuk. Az esős, hideg idő sem szegte kedvünket, hogy egy jó hangulatú, vidám, igazi közösségi élményt nyújtsunk egymásnak.